Obama jedná v Indii o obchodování s USA

Americký prezident Barack Obama uctil v Bombaji na úvod návštěvy Indie památku obětí teroristických útoků z roku 2008. Šéfa Bílého domu provází v cestě po jihoasijské velmoci početná delegace podnikatelů. Právě posílení obchodní spolupráce je hlavním cílem Obamova zastavení v Indii.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

P201011060158501.jpg

P201011060158501.jpg

Během něj se dá očekávat stvrzení několika velkých kontraktů mezi oběma zeměmi. Spojené státy budou především usilovat o větší průnik amerických firem na nenasycený indický trh.

To by měla být priorita Obamovy vlády, která chce prudce zvyšovat objem vývozu, aby nastartovala americkou ekonomiku a zajistila kýžená pracovní místa. Kvůli jejich nedostatku totiž Obamovy demokraté utrpěli vážnou prohru v kongresových volbách.

Obchodní výměna mezi Indií a Spojenými státy se dnes pohybuje v řádu desítek miliard dolarů ročně, to je o dost méně, než velikost obchodu Američanů s Čínou nebo Evropskou unií.

Na Obamovu bezpečnost dohlíží v Bombaji tisíce lidí z Indie i USA. Republikánští politici kritizovali údajně přemrštěné náklady na prezidentovu ostrahu.

Jan Prokeš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme