Obama má rozhodnout o vyslání dalších vojáků do Afghánistánu

Spojené státy vyšlou do Afghánistánu nejspíš 34 tisíc dalších vojáků. Informují o tom americká média s odvoláním na zdroje z Bílého domu. Americký prezident rozhodnutí oznámí zřejmě příští úterý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Barack Obama při projevu | Foto: US Department of Defense

Barack Obama má k Afghánistánu vystoupit v hlavním vysílacím čase. Oznámil to obvykle dobře informovaný specializovaný internetový server Politico.

Spojené státy teď mají v Afghánistánu 68 tisíc vojáků. Velitel na místě generál McChrystal původně žádal ještě větší posily, ale teď jich má údajně dostat 34 000. Většinou půjde o další bojové a podpůrné jednotky.

Kromě toho mají Američané sedmi tisíci vojáků posílit společnou misi Severoatlantické aliance na jihu země a další čtyři tisíce vojenských instruktorů pomohou cvičit afghánské ozbrojené síly.

Americká veřejnost je v názoru na vyslání dalších vojáků a vojákyň do Afghánistán rozdělená. V průzkumu organizace Opinion Research Corporation pro stanici CNN jich 50 procent bylo pro a 49 procent proti.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme