Obama míří znovu do Mexického zálivu kvůli unikající ropě

Americký prezident Obama dnes znovu míří do Mexického zálivu. Důvodem je zase ropa, která pořád uniká z poškozeného vrtu společnosti BP. Podle nejnovějších zpráv se podařilo v úsilí zastavit ropu pokročit.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ropná skvrna u pobřeží Louisiany

Ropná skvrna u pobřeží Louisiany | Zdroj: ČTK

Společnost BP nasadila speciální ventil na poškozenou potrubní konstrukci ropného vrtu. Jestli a do jaké míry to bude úspěšné není jasné. Kdyby ale poslední pokus zastavit vytékající ropu vyšel tak, jak si lidé z firmy BP představují, mělo by se přinejmenším dařit zachytávat podstatnou část úniku.

Dnes míří do Louisiany znovu prezident Barack Obama. V rozhovoru pro CNN mluvil o tom, že je na společnost BP velmi naštvaný.

Bílý dům oznámil, že prezident Obama zrušil plánovanou návštěvu Austrálie a Indonésie. Potřebuje se podle prohlášení věnovat krizi v Mexickém zálivu.

Vít Pohanka, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme