Obama nepřednese očekávaný berlínský proslov před Braniborskou bránou

Nikoli před Braniborskou bránou, nýbrž u nedalekého Vítězného sloupu by měl příští čtvrtek pronést svůj berlínský projev kandidát na amerického prezidenta Barack Obama. O místu jeho vystoupení se v Německu vedla vyhrocená diskuse. Kromě země našich západních sousedů zavítá senátor z Illinois taky do Francie nebo do Izraele.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Braniborská brána | Foto: europa.eu.int

Nerudovská otázka "Kam s ním?" se v případě ostře sledované berlínské návštěvy Baracka Obamy zdá být konečně vyřešena. Žhavý kandidát na post amerického prezidenta by měl svou řeč pronést u Vítězného sloupu.

Podle deníku Berliner Zeitung ale bude tribuna postavená tak, že se do záběrů dostane taky Braniborská brána. Že by měl Obama mluvil právě u tohoto symbolického místa německé historie, se nelíbilo některým prominentním politikům, včetně kancléřky Merkelové.

Naproti tomu šéf německé diplomacie Steinmeier by si něco takového dokázal představit. Z Obamova zámořského tábora zaznělo, že obsah řeči je důležitější, než místo proslovu.

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme