Obama otevřel Národní muzeum afroamerické historie. Představuje boj za svobodu, řekl

Ve Washingtonu se slavnostně otevřelo veřejnosti Národní muzeum afroamerické historie a kultury. Je to vůbec první podobné muzeum ve Spojených státech. Sbírka připomíná boj černošského obyvatelstva za rovnoprávnost a mapuje jejich dějiny od otroctví, přes segregaci až po hnutí za občanská práva.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Barack Obama při slavnostním otevření Národního muzeua věnovaného afroamerické historii a kultuře | Foto: Reuters

Slavnostní otevření nového muzea doprovázela radost i dojetí. Podle prezidenta Baracka Obamy představuje společný boj Američanů za svobodu. Dodal, že sbírka připomíná, že dějiny afroamerického obyvatelstva jsou součástí historie celé země a tvoří její klíčový moment.

Národní muzeum, o jehož vybudování rozhodnul v roce 2003 ještě Obamův předchůdce George Bush, shromáždilo artefakty z otrokářských dob i předměty upomínající na zásadní roli černošského obyvatelstva v americké kultuře.

Proslul po masakru v Dallasu. Teď černošský policista žaluje Obamu i Black Lives Matter

Číst článek

Otevření budovy, která stojí nedaleko Washingtonského památníku, provázejí po celý víkend koncerty, představení a nejrůznější akce.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme