Obama označil Venezuelu za bezpečnostní hrozbu pro USA

Venezuelský prezident prohlásil, že Spojené státy se snaží svrhnout jeho vládu. Podle Nicoláse Madura to dokazují i nové sankce proti sedmi vysokým představitelům, které schválil americký prezident Barack Obama. Ten zároveň vyhlásil Venezuelu za bezpečnostní hrozbu pro Spojené státy, což je první krok pro zavedení programu všeobecných sankcí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Venezuelský prezident Nicolas Maduro

Venezuelský prezident Nicolas Maduro | Zdroj: Reuters

Podle venezuelského prezidenta Nicoláse Madura Spojené státy přímo dosazují a řídí lídry opozice.

V televizním projevu také řekl, že loni v červnu se ministerstva a tajné služby s Bílým domem dohodly na ekonomické válce proti Venezuele.

Americká administrativa zavedla sankce zatím pouze proti konkrétním politikům a úředníkům, které obviňují z porušování lidských práv – čilých obchodních vztahů se prozatím nedotkly.

Napětí ale roste. Madurova vláda například Američanům oznámila, že mají stáhnout přes 80 ze sta zaměstnanců svého velvyslanectví v Caracasu.

David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme