Obama při návštěvě americké mešity odsoudil protiislámské výroky amerických politiků

Útoky na islám jsou podle Baracka Obamy útokem na všechna náboženství. Šéf Bílého domu to řekl při své první návštěvě mešity na území Spojených států ve funkci prezidenta. Reagoval tak na protimuslimské výroky Donalda Trumpa a dalších republikánských uchazečů o Bílý dům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Barack Obama navštívil baltimorskou mešitu | Zdroj: Reuters

Barack Obama v baltimorské mešitě prohlásil, že většina Američanů mešitu nikdy nenavštívila.

Řekl, že muslimské rodiny se do mešity, podobně jako další lidé do synagog a kostelů, chodí modlit k Bohu a vyjadřovat si lásku.

Kvůli útočným výrokům se prý řada muslimů bojí a cítí se jako občané druhé kategorie. Obama připustil, že malá část muslimů šíří zvrácenou interpretaci islámu. Náboženství ale podle něj není kořenem problémů a taková tvrzení prý jen nahrávají teroristům.

Islám v poslední době kritizovali někteří republikánští prezidentští kandidáti. Donald Trump po nedávném útoku radikálních islamistů v kalifornském San Bernardinu dokonce navrhl zakázat všem muslimům vstup do Spojených států.

Ondřej Klapal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme