Obama přiletěl na bleskovou návštěvu Španělska, sešel se s králem i premiérem

Americký prezident Barack Obama je na návštěvě ve Španělsku. Původně měl jeho oficiální program trvat tři dny, nakonec je však zkrácený jen na necelých 24 hodin. Šéf Bílého domu totiž začátkem příštího týdne uctí oběti čtvrtečního masakru v Dallasu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Amerického prezidenta Baracka Obamu přivítal na madridském vojenském letišti španělský král Filip VI. | Zdroj: Reuters

Obama zamířil do Madridu ze summitu NATO ve Varšavě. V hlavním městě Španělska přistál před půlnocí.

Dnešní program zahájil v madridském Královském paláci, kde se setkal s králem Filipem VI. Ten ho přivítal už před tím v noci na letišti.

I když je návštěva prezidenta USA ve Španělsku zkrácená, k dobrým vztahům mezi oběma zeměmi přispěla – tak to alespoň zhodnotil Obama před obědem se španělským králem.

Dalším bodem programu bylo Obamovo setkání s premiérem a předsedou vládnoucí Lidové strany Marianem Rajoyem. Při ní šéf Bílého domu vyjádřil přesvědčení, že i po složení nové vlády budou dobré bilaterární vztahy mez USA a Španělskem pokračovat – ty ekonomické i kulturní.

Z Madridu pak zamířil Obama na americkou základnu v andaluském městě Rota. Do Spojených států by měl odcestovat ještě dnes večer.

Ľubica Zlochová, msk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme