Obama: Republikáni se vyhýbají diskusi o ekonomice

Kandidát amerických demokratů na úřad prezidenta Barack Obama obvinil republikány, že se chtějí vyhnout diskusi o ekonomice. Reagoval tak mimo jiné na výpad ze strany republikánů, že se měl přátelit s teroristy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barack Obama | Zdroj: ČTK

Demokratický kandidát napadl republikány, že se vyhýbají tématu, které pálí Američany nejvíc: "Oni chtějí - a to cituji - obrátit list v diskusi o ekonomice," uvedl Obama s tím, že se republikáni snaží vykroutit ze zodpovědnosti, kterou za současný špatný stav hospodářství a především finančních trhů nesou.

Demokratický uchazeč o prezidentskou funkci se rovněž ohradil proti nařčení z přátelení s teroristy. Republikánská kandidátka na viceprezidentku Sarah Palinová totiž o víkendu prohlásila, že se Obama kamarádil s jistým Billem Ayersem. Ten byl militantním aktivistou - v šedesátých letech spoluzakládal organizaci, jejíž členové se v době vietnamské války přihlásili k bombovým útokům proti státním institucím.

"Jeden z Obamových dřívějších stoupenců byl vnitřním teroristou," prohlásila Sarah Palinová s odkazem na list New York Times, který Obamu obvykle podporuje.

Štáb demokratů zareagoval prohlášením, že jejich kandidát sice zasedal se zmíněným Billem Ayersem před časem v jedné charitativní organizaci a měl s ním politické kontakty. Ale v čase, kdy spáchala inkriminovaná organizace teroristické útoky, bylo Obamovi 8 let.

Podle posledního publikovaného průzkumu Gallupova ústavu vede Obama v celonárodní podpoře nad svým republikánským soupeřem Johnem McCainem o sedm procent.

Marika Táborská, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme