Obama se radil s kongresmany o Afghánistánu

Barack Obama pozval do Bílého domu demokraty i republikány z Kongresu. Důvode setkání byla porada o Afghánistánu. Americký prezident totiž stojí před těžkým rozhodnutím, jestli posílit vojenské jednotky ve válce, která je v Americe stále méně oblíbená.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barack Obama | Foto: Informationsamt der Bundesregierung

Velitelé chtějí v Afghánistánu dalších 10 až 40 tisíc vojáků. Prezident Obama ale váhá. Proto si pozval do Bílého domu třicítku klíčových představitelů obou hlavních stran v Kongresu, aby slyšel jejich názory.

"Jestli bychom pro navýšení jednotek hlasovali, to se teprve uvidí," říká váhavě šéfka demokratů v Kongresu Nancy Pelosiová. Naopak republikáni prezidenta v takovém případě pravděpodobně podpoří, uvedl jejich lídr ve Sněmovně reprezentantů, John Boehner.

Ze schůzky nevzešel žádný jednoznačný závěr. To ale ani nebylo jejím cílem, říká Bílý dům. Prezident si prý chtěl pouze udělat obrázek o celé škále názorů, které ohledně situace v Afghánistánu panují.

Vít Pohanka, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme