Obama varuje Sýrii před nasazením chemických a biologických zbraní

Dalších nejméně 120 lidí zemřelo v Sýrii. Boje pokračují na předměstí Damašku a na mnoha dalších místech. Mezi oběťmi je i japonská novinářka, která informovala o střetech v Aleppu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barack Obama | Foto: Luke Sharrett | Zdroj: ČTK

Mezinárodní společenství se stále nemůže dohodnout na společném postupu a prezident Spojených států Barack Obama opět odmítl nasazení amerických vojáků bez mandátu OSN. Obama ale ostrými slovy varoval syrský režim před nasazením zbraní hromadného ničení.

„Otázka chemických a biologických zbraní je kritická. Ta už se netýká jen Sýrie, týká se našich spojenců v regionu včetně Izraele a týká se přímo nás. Nemůžeme dopustit, aby se chemické a biologické zbraně dostaly do špatných rukou. Dali jsme jasně najevo prezidentu Assadovi i ostatním, že tady leží hranice, která je pro nás nepřekročitelná. Pokud uvidíme, že se tyto zbraně daly do pohybu a nebo že se chystá jejich použití, zásadně to změní můj postoj k nasazení americké armády,“ řekl.

Ondřej Himmer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme