Obama: Vyslat posily do Afghánistánu bylo nejtěžším rozhodnutím

Spojené státy vyhodnotí koncem příštího roku novou strategii v Afghánistánu a pokud nepovede k větší bezpečnosti tamních obyvatel, pozmění ji. Řekl to v rozhovoru pro americkou televizi CBS prezident USA Barack Obama.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výcvik střelby afghánských vojáků | Foto: 601. skupina speciálních sil

Strategie amerického prezidenta počítá s navýšením počtu vojáků v asijské zemi skoro o třetinu - na zhruba sto tisíc během příštích měsíců. Vysláním početných posil reagoval Obama na sílící povstání militantů z hnutí Taliban.

Násilím sužovanou zemi o víkendu nečekaně navštívil britský premiér Gordon Brown. V televizi CNN pak řekl, že podle něj budou následující měsíce kritické.

Přehrát

00:00 / 00:00

Britský premiér Gordon Brown o situaci v Afghánistánu.

"Důležité bude ukázat, že pro podporu naší vojenské mise v Afghánistánu mezi britskou veřejností je klíčová schopnost britských vojáků oslabit Taliban. Zároveň bych ale zdůraznil odpovědnost na straně afghánské vlády, která by v budoucnu měla sehrát větší roli v tom, co má být vykonáno," uvedl Brown.

Jan Prokeš, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme