Obama vyzývá k přísnějším opatřením proti změnám klimatu

Americký prezident vyzývá k přísnějšímu omezení emisí oxidů uhlíku. Barack Obama na Aljašce varoval na setkání ministrů arktických zemí před dopady změn klimatu. Několikadenní cestou po severském státu chce ale přitáhnout k problému také pozornost obyčejných Američanů a získat je k podpoře radikálnějších kroků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Barack Obama | Zdroj: Reuters

Globální klima se podle amerického prezidenta mění rychleji, než postupuje úsilí o zastavení trendu. To se, jak Barack Obama varoval, musí změnit.

Americký prezident zároveň přiznal podíl Spojených států na změnách klimatu a slíbil, že se jeho země bude podílet na řešení důsledků. S těmi se už dnes potýkají právě obyvatelé nejsevernějších regionů, včetně Aljašky.

Jak Českému rozhlasu potvrdil profesor ekologie z univerzity ve Fairbanksu Terry Chapin, tající permafrost, stoupající hladina moří a eroze pobřeží tvrdě dopadá na místní komunity a často je připravuje o obživu i střechu nad hlavou.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme