Obama znovu cestuje do Mexického zálivu. Chce jednat s BP

Americký prezident Barack Obama už počtvrté míří do Mexického zálivu postiženého katastrofou. Tu způsobila havárie ropné plošiny. Ani zhruba dva měsíce po neštěstí se nedaří únik ropy zastavit. Šéf Bílého domu chce o situaci už tento týden jednat s vedením BP.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ropná skvrna zasáhla pláže Chandlerových ostrovů

Ropná skvrna zasáhla pláže Chandlerových ostrovů | Foto: AFP

Britská ropná společnosti BP navzdory tlaku zřejmě nerozhodne o zrušení výplaty dividendy. Právě na to tlačí Spojené státy. Ty chtějí, aby firma použila veškerou hotovost na vypořádání škod.

Náklady na likvidaci ropné skvrny by mohly podle analytiků dosáhnout až 6 miliard dolarů. Jde ale zatím jen o odhady a konečný účet může být ještě vyšší. Záležet bude hlavně na tom, kdy se únik ropy podaří zastavit.O kritické situaci jednali i představitelé obou zemí.

Šéf Bílého domu Barack Obama britského premiéra Davida Camerona ujistil, že Washingron nechce podkopávat význam společnosti BP. Cameron se do Spojených států vypraví už příští měsíc. Tedy dřív, než měl v plánu.

Milan Kopp, Lubica Bergmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme