Obamova ochranka krátce evakuovala tiskové středisko Bílého domu

Ochranka amerického prezidenta Baracka Obamy dnes kvůli neupřesněné hrozbě evakuovala tiskové středisko Bílého domu, žádné nebezpečné zařízení ale nenalezla. Informovala o tom agentura Reuters. O několik hodin dříve policie kvůli zprávám o podezřelých balíčcích nechala vyklidit dvě ze tří kancelářských budov Senátu, prohlídka ale ani tam nic mimořádného neodhalila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obamův mluvčí Joshe Earnest a novináři museli opustit tiskové středisko Bílého domu | Zdroj: Reuters

Novináři museli středisko v Bílém domě opustit asi v polovině pravidelné denní tiskové konference Obamova mluvčího Joshe Earnesta.

Konferenci přerušili příslušníci Tajné služby USA, která má na starosti ochranu prezidenta a nejvyšších ústavních činitelů. Earnest už na Twitteru oznámil, že denní briefing dokončí, protože se nic nebezpečného nenašlo.

Policie o několik hodin dříve nechala vyklidit části dvou senátních kancelářských budov - Dirksenovy a Russellovy. V obou budovách má několik senátorů kanceláře a nachází se zde některé sály pro jednání senátních výborů.

"Žijeme v éře terorismu, takovéto hrozby musíme brát vážně," prohlásil senátor Ron Johnson. Ten předsedá výboru pro bezpečnost v dopravě, jehož jednání muselo být kvůli evakuaci přerušeno.

Na konci května byla krátce evakuována i budova Kapitolu, důvodem byl falešný poplach. V sídle amerických zákonodárců bylo tehdy jen málo lidí, neboť kongresové komory nezasedaly.

Novináři kvůli evakuaci přerušili pravidelnou tiskovou konferenci v Bílém domě | Foto: Reuters

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme