Obamovi vybírají psa do Bílého domu

Barack Obama včera promluvil na první tiskové konferenci od zvolení prezidentem. Vysvětloval hlavně, že pro něj bude hlavní prioritou ekonomika, a proto se nyní chce soustředit především. Odpovídal ale i na jiné otázky, které pálí především populární tisk: například, jakého psa do Bílého domu pořídí pro své dvě dcery.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílý dům

Bílý dům | Foto: White House

Co se psa týče, to je závažné téma, žertoval s novináři Barack Obama. Jeho dvě dcery, sedmiletá Sasha a desetiletá Malia budou nejmladšími dětmi které se s prezidentským párem do Bílého domu nastěhují od doby Kennedyových. Plány první americké rodiny o tom, jak se ve Washingtonu zabydlí, proto letos vyvolávají větší zájem než v případě jiných prezidentů.

Obama přitom dcerám psa před časem slíbil ať už volby vyhraje nebo prohraje. Nyní chce rodina chce sladit dvě kritéria pro výběr nového rodinného miláčka, který tradičně s prezidenty při nástupu do funkce do Bílého domu přichází.

Malia trpí nepříjemnými alergiemi, pes proto musí být nealergický. Takových ras je sice hodně, ale problém je v tom, že Obamovi chtějí zároveň nějakému pejskovi pomoci. Proto by byli raději, kdyby si mohli vzít psa z útulku.

"Jenže hodně psů v útulcích jsou špindírové jako já," dodal sebekriticky Obama. Není si proto jistý, jestli se jim podaří vhodného psího přítele najít.

Vážněji už odpovídal nově zvolený prezident na otázku, jestli budou jeho dcery chodit do soukromé nebo státní školy, což je otázka, která mu u široké veřejnosti může ubrat sympatie. Pokud se rozhodne prou soukromý ústav, může si to mnoho lidí vykládat jako elitářství.

Vhodné školy vytipuje Obamova manželka Michelle a rodina pak své definitivní rozhodnutí oznámí.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme