Obamu před volbami podpořil bývalý Bushův ministr zahraničí

Demokratický kandidát na funkci prezidenta Spojených států Barack Obama má podporu Colina Powella, bývalého ministra zahraničí republikánského prezidenta Bushe. Powell považuje Obamu za osobnost, kterou Amerika v této době potřebuje. Šestnáct dnů před volbami je to pro demokraty důležitý impuls.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Colin Powell | Foto: Jan Vytopil

"Senátor Obama přináší čerstvý pohled na věc a čerstvé myšlenky," řekl Colin Powell novinářům po rozhovoru pro stanici NBC, ve které své rozhodnutí oznámil. Skutečnost, že Obamu podpořil právě bývalý ministr zahraničí první Bushovy vlády, který se navíc s republikánským kandidátem McCainem dobře zná čtvrt století, je pro demokratickou kampaň významným přínosem.

Barack Obama mluvil o pokoře, kterou kvůli Powellově podpoře cítí. Republikán John McCain řekl stanici Fox News, že rozhodnutí Colina Powella nepovažuje za překvapivé, a dodal, že jeho podporuje hned několik bývalých amerických ministrů zahraničí.

Marika Táborská, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme