Obávaný hurikán Gustav pomalu slábne

Hurikán Gustav se změnil v bouři a pohybuje se po území Spojených států. Nezpůsobil zatím pravděpodobně tak velké škody, jak se obávaly úřady. Extrémní počasí přesto narušilo život milionů lidí. Hurikán poznamenal i zahájení republikánského sjezdu, který má oficiálně nominovat Johna McCaina kandidátem na prezidenta.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Národní garda  New Orleans

Národní garda New Orleans | Zdroj: ČTK

V důsledku nepřízně počasí zatím zemřelo na jihu Spojených států osm lidí. Čtyři z toho byli těžce nemocní, kteří zemřeli při evakuaci .Na tři lidi se zřítil strop a jeden člověk přepadl přes palubu lodi.

Vítr značně poškodil infrastrukturu především ve státě Louisiana. Bez elektřiny bylo skoro 300 tisíc domácností a podniků - tedy skoro milion lidí. Začala také přetékat voda v některých kanálech v New Orleans ale není jasné, s jakými důsledky.

Situace není podle dosavadních informací aspoň zatím tak vážná, jak se úřady obávaly. Přesto jí nikdo nebere na lehkou váhu a o dalších škodách se budeme s velkou pravděpodobností ještě dozvídat.

Gustav poznamenal nominační sjezd republikánů

V americké Minnesotě pokračuje sjezd amerických republikánů. Setkání má oficiálně nominovat Johna McCaina republikánským kandidátem na prezidenta. První den setkání ale silně poznamenal hurikán Gustav, který zasáhl stát Lousianu.

Republikánský kandidát John McCain ani prezident Bush se prvního dne jednání sjezdu nezúčastnili. Starali se o pomoc regionům ohroženým přírodní pohromou. Sjezd proto otevřely jejich manželky Cindy a Laura.

"Události na pobřeží Mexického zálivu změnily cíl naší pozornosti," řekla Laura Bushová. Manželka kandidáta McCaina Cindy pak vyzvala delegáty a příznivce strany, aby finančně přispěli na pomoc postiženým spoluobčanům.

Milan Kopp, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme