Obavy z masových demonstrací se v Mnichově nepotvrdily

Na bezpečnostní konferenci v Mnichově se opět střetly názory Spojených států a jejich evropských spojenců. Nepotvrdily se ale obavy z masových demonstrací stoupenců krajní levice, kterým vadila hlavně přítomnost amerického ministra obrany Donalda Rumsfelda v bavorské metropoli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Donald Rumsfeld | Zdroj: ČTK

Několik stovek demonstrantů v Mnichově protestovalo částečně proti možné válce v Íránu a proti militaristickým plánům Spojených států. "Jsem tady proto, že jsem proti zbrojním lobbyistům a pokusům Ameriky ovládnout svět," řekl jeden z účastníků. Nepočetné skupinky demonstrantů předčili politici.

Americký ministr obrany Donald Rumsfeld, který se stal hlavním důvodem protestů, nicméně přijel Evropě zvěstovat: "Jisté je, že jeden jediný národ nemůže sám porazit extrémisty, stejně jako úspěšně nemůže bojovat s mnohačetnými nebezpečími nové doby."

Za Českou republiku se bezpečnostní konference účastní ministr obrany Karel Kühnl, který nachází zřejmou shodu mezi hesly demonstrantů na ulicích a politiky za policejními bariérami. "Musíme především bojovat proti příčinám terorismu, příčinám nestability, příčinám nesvobody," řekl v Mnichově.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme