Občanské průkazy se staly předmětem žertů v polské předvolební kampani

Polští voliči si musí dobře hlídat své občanské průkazy. Ty se totiž staly předmětem žertů v předvolební kampani. Opozice v nadsázce vyzvala mladé voliče, aby svým babičkám sebrali občanské průkazy. Babičky v mohérových baretech jsou totiž typickými voličkami konzervativní a katolické pravice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Osobní doklady | Foto: Jan Rosenauer

"Velmi často vás urážejí. Vysmívají se tím ale celému našemu národu a jeho tradicím. Vysmívají se nám, protože nás nemají rádi nebo nás přímo nenávidí. My opravdu nejsme salónní typy a nechceme jimi být," bránil sebe i své voliče Jaroslaw Kaczyński. Jeho strana Právo a spravedlnost přešla do protiútoku. Vyzvala babičky, aby svým vnukům schovaly občanky. Jedině tak prý zachrání Polsko před kosmopolity, neznabohy a liberály.

Ve všech průzkumech před polskými parlamentními volbami zatím vede současná vládnoucí strana Právo a spravedlnost. Volby se budou konat 21. října. Předvolební průzkumy provádí v Polsku šest sociologických agentur. Strana právo a spravedlnost v nich získává v průměru 31 procent hlasů, opoziční Občanská platforma o čtyři procenta méně. Do parlamentu by se měla dostat i koalice Levice a demokratů se 14 procenty a možná i polští lidovci nebo populistická Sebeobrana, kterým průzkumy v průměru přisuzují kolem pěti procent.

Martin Dorazín, Pavel Schrötter Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme