Obchod s mrtvými v Polsku končí u soudu

V Polsku se chýlí ke konci aféra kolem obchodu s mrtvými. Obvinění jsou lékaři a zdravotní sestry v Lodži, kteří prodávali informace o zemřelých pohřebním firmám. Totéž se dělo i v hlavním městě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

rakev | Foto: Pohřební ústav hl.m.Prahy

Aféru v Lodži odhalili před třemi lety novináři. Lékaři a zdravotníci za úplatky předávali informace pohřebním ústavům. V několika případech podle obžaloby dokonce své pacienty v honbě za penězi zabili.

Dnešní Gazeta Wyborcza informuje o tom, že totéž - ale bez vražd - se dělo také ve Varšavě. Podle listu už bylo uzavřeno tříleté vyšetřování a prokuratura v nejbližších době obviní 25 lékařů a jednu zdravotní sestru.

Na tuto nekroaféru přišel po dlouhém pátrání na varšavských hřbitovech jeden prokurátor a dva policisté. Zdálo se jim zvláštní, že v roce 2000 pohřbila jedna firma 31 procent všech zemřelých Varšavanů, zatímco jiné nikoho.

V procesu mají svědčit i rodinní příslušníci zesnulých. Podle listu se s mrtvými ve Varšavě obchoduje dál, ale už méně křiklavě.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme