Obchod s mrtvými v Polsku končí u soudu

V Polsku se chýlí ke konci aféra kolem obchodu s mrtvými. Obvinění jsou lékaři a zdravotní sestry v Lodži, kteří prodávali informace o zemřelých pohřebním firmám. Totéž se dělo i v hlavním městě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

rakev | Foto: Pohřební ústav hl.m.Prahy

Aféru v Lodži odhalili před třemi lety novináři. Lékaři a zdravotníci za úplatky předávali informace pohřebním ústavům. V několika případech podle obžaloby dokonce své pacienty v honbě za penězi zabili.

Dnešní Gazeta Wyborcza informuje o tom, že totéž - ale bez vražd - se dělo také ve Varšavě. Podle listu už bylo uzavřeno tříleté vyšetřování a prokuratura v nejbližších době obviní 25 lékařů a jednu zdravotní sestru.

Na tuto nekroaféru přišel po dlouhém pátrání na varšavských hřbitovech jeden prokurátor a dva policisté. Zdálo se jim zvláštní, že v roce 2000 pohřbila jedna firma 31 procent všech zemřelých Varšavanů, zatímco jiné nikoho.

V procesu mají svědčit i rodinní příslušníci zesnulých. Podle listu se s mrtvými ve Varšavě obchoduje dál, ale už méně křiklavě.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme