Obchody v centru Bruselu jsou vylidněné. Období je přitom pro tržby klíčové

V centru Bruselu je i dnes kvůli teroristické hrozbě jen minimum lidí. Vláda obyvatele města i turisty vyzvala, aby se vyhýbali místům, jako jsou velké obchodní třídy nebo hlavní památky. Ohrožení útoky tak tvrdě dopadá i na místní obchodníky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jindy zaplněné bruselské ulice kvůli teroristické hrozbě brázdí jen hlídkující vojáci a policisté | Zdroj: Reuters

Otevřený zůstal v centru Bruselu třeba obchod s luxusní pánskou módou. Řadí se ale mezi výjimky a prodavačka raději za každým zákazníkem zamyká.

„Lidí chodí nakupovat výrazně míň,“ shrnula situaci. Pro tržby je přitom toto období v roce klíčové. Belgičané si totiž dárky dávají hlavně na sv. Mikuláše, na Vánoce už tolik ne.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak hrozba teroristických útoků dopadá na bruselské obchody, se prodejců ptal zpravodaj Českého rozhlasu Ondřej Houska

Varování před teroristickými útoky výrazně ovlivnilo i chod na náměstí Sainte-Catherine. Bývalý rybí trh je za normálních okolností plný popíjejících lidí.

„Není to žádná sláva. Zatím skoro nikdo nepřišel. Doufám ale, že v příštích dnech to bude lepší,“ řekl jeden z prodejců. Sám prý strach nemá. Kdyby navíc zůstal doma, nikdo by mu za to peníze nedal. Musí se prostě nějak živit, dodal.

On i ostatní obchodníci v Bruselu tak aspoň doufají, že se situace ve městě zase brzy uklidní.

Ondřej Houska Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme