Oběť sexuálního zneužívání chce po Rakousku 700 tisíc eur

Rakousku hrozí první žaloba kvůli sexuálnímu zneužívání v zařízeních katolické církve. Jeden z mnoha obětí žádá teď od státu, tedy nikoliv církve, finanční náhradu. Za mnohaleté utrpení v dětství chce sedm set tisíc eur.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Církev

Církev | Foto: Tomáš Adamec

Dnes šedesátiletý muž byl jako dítě sexuálně zneužíván v církevním internátě ve Štýrském Hradci. Mnohaleté utrpení mu zničilo život. Více než sto tisíc eur zaplatil za následné terapie. Kvůli špatnému psychickému stavu musel přerušit i studium a pracovat za omezených podmínek.

Dnes žádá stát o zaplacení odškodného ve výši sedmi set tisíc eur. Zatímco oficiální komise pro odškodnění obětí sexuálního násilí uvnitř katolické církve vyplácí bolestné zhruba do výše pětadvaceti tisíc eur.

Podle advokátky žadatele je žaloba oprávněná, neboť stát má kvůli konkordátu (což je mezinárodní smlouva uzavřená mezi Svatým stolcem a jiným státem) odpovědnost za církevní zařízení.

Marie Woodhamsová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme