Oběti havárie Kursku identifikovány

Ve vojenské nemocnici v Severomorsku skončila identifikace obětí havárie ruské jaderné ponorky Kursk. Jak uvádí s odvoláním na informace agentury Interfax moskevský zpravodaj Českého rozhlasu Petr Voldán, bude teď vrak ponorky připraven k výjmutí reaktorů a k likvidaci.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ruská ponorka

ruská ponorka | Foto: Federation of American Scientists

Odpoledne identifikovali příbuzní ostatky posledního nalezeného námořníka Kursku, příslušníka oddílu střelců torpéd Abdula Kadira Ildarova. Námořníkovi, který pocházel z Dagestánu, se narodil měsíc po havárii Kursku syn.

Ze 118 obětí katastrofy v Barentsově moři bylo z vraku ruské jaderné ponorky vyproštěno celkem 114 těl. Po ukončení identifikací ve vojenské nemocnici v Severomorsku čeká specialisty likvidace vraku a v létě ještě vyzvednutí fragmentů přídě ponorky, které mají přispět k objasnění příčin katastrofy Kursku.

Kursk se potopil v Barentsově moři během námořního cvičení v srpnu roku 2000 po zatím neobjasněné sérii explozí.

Petr Voldán, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme