Obětí havárie rakouské lanovky 155 lidí

S 90 procentní jistotou se už podařilo identifikovat 155 obětí včerejšího požáru soupravy pozemní lanovky v tunelu z Kaprunu na Kitzsteinhorn v rakouských Alpách. Odpoledne to oznámil salcburský hejtman Franz Schausberger s tím, že 52 je Rakušanů, 42 Němců, osm Američanů, jeden Chorvat, dva Slovinci a 17 Japonců. U 33 obětí není státní občanství potvrzeno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tato čísla zahrnují i tři osoby, které zemřely poté, co se nadýchaly jedovatých plynů na horním konci tunelu. Uniknout ohni se podle hejtmana podařilo 12 lidem - Němcům a Rakušanům. Všichni byli hospitalizováni a jejich stav je stabilizovaný. Mluvčí salcburské radnice upřesnil, že další obětí se stal řidič protijedoucí soupravy lanovky, která míjela hořící soupravu. Jeho smrt způsobil toxický kouř. Zatím nejsou známy informace o tom, že by mezi oběťmi byli čeští občané.

Souprava lanovky začala hořet včera ráno, když urazila prvních 600 metrů v tunelu dlouhém 3300 metrů, který vede na ledovec Kitzsteinhorn v masivu Hohen Tauren v rakouských Alpách. V celém Rakousku jsou dnes, kdy je druhý den státního smutku, svěšeny státní prapory na půl žerdi.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme