Obětí havárie rakouské lanovky 155 lidí

S 90 procentní jistotou se už podařilo identifikovat 155 obětí včerejšího požáru soupravy pozemní lanovky v tunelu z Kaprunu na Kitzsteinhorn v rakouských Alpách. Odpoledne to oznámil salcburský hejtman Franz Schausberger s tím, že 52 je Rakušanů, 42 Němců, osm Američanů, jeden Chorvat, dva Slovinci a 17 Japonců. U 33 obětí není státní občanství potvrzeno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tato čísla zahrnují i tři osoby, které zemřely poté, co se nadýchaly jedovatých plynů na horním konci tunelu. Uniknout ohni se podle hejtmana podařilo 12 lidem - Němcům a Rakušanům. Všichni byli hospitalizováni a jejich stav je stabilizovaný. Mluvčí salcburské radnice upřesnil, že další obětí se stal řidič protijedoucí soupravy lanovky, která míjela hořící soupravu. Jeho smrt způsobil toxický kouř. Zatím nejsou známy informace o tom, že by mezi oběťmi byli čeští občané.

Souprava lanovky začala hořet včera ráno, když urazila prvních 600 metrů v tunelu dlouhém 3300 metrů, který vede na ledovec Kitzsteinhorn v masivu Hohen Tauren v rakouských Alpách. V celém Rakousku jsou dnes, kdy je druhý den státního smutku, svěšeny státní prapory na půl žerdi.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme