Obětí požáru rakouské lanovky by mohlo být až 175

Počet obětí sobotního požáru lanovky v rakouském Kaprunu by podle některých odhadů mohl stoupnout až na 175. Zatím bylo identifikováno 155 mrtvých. U 40 mrtvých ještě nebyla zjištěna národnost. Rakouské ministerstvo zahraničí potvrdilo českému velvyslanectví ve Vídni, že na seznamu pohřešovaných se nachází jedna česká občanka. Není ale jisté, jestli je mezi oběťmi.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Kaprunu pokračovalo v noci na dnešek vyprošťování obětí tragédie. Na 80 příslušníků požárního sboru, policie, armády a soudů pracovalo na zajištění místa nehody a na přípravě další identifikace obětí. Kvůli vysokému psychickému a fyzickému zatížení se členové záchranných jednotek musí často střídat. Během noci vyprostili záchranáři 30 těl do souběžné štoly, odkud budou ostatky vyneseny ven. Ještě dnes by měly být oběti převezeny do ústavu soudního lékařství v Salcburku na identifikaci.

Přesný počet obětí zatím není znám; dosud se podařilo identifikovat 155 lidských těl, ale množí se hlasy, že obětí mohlo být až 175. České velvyslanectví ve Vídni má potvrzeno, že na seznamu pohřešovaných se stále nachází jedna Češka. Na přání rodiny ale bližší údaje o pohřešované osobě nebudou zveřejněny.

Požár ve vlakové soupravě zachvátil v sobotu ráno lanovou dráhu krátce po vjezdu do tunelu. Podle Gerharda Hanezedera, kterému se podařilo z hořící soupravy spolu se svou dcerou uniknout, spatřil jeden z cestujících oheň v neobsazené kabině pro řidiče na konci soupravy. Hanezeder chtěl ještě přivolat mobilním telefonem pomoc, ale v tunelu neměl signál.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme