Obětí požáru rakouské lanovky může být víc

Počet obětí po sobotním požáru podzemní lanové dráhy v lyžařském středisku Kaprun stoupl s 90procentní pravděpodobností na 159 osob. Tolik je v současnosti pohřešovaných. Záchranným jednotkám se dosud podařilo vyprostit z tunelu 29 těl obětí, která jsou postupně vrtulníky převážena do ústavu soudního lékařství v Salcburku na identifikaci.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z pohřešovaných je podle nejnovějších údajů 52 Rakušanů, 42 Němců, deset Japonců, osm Američanů a tři Slovinci. Podle našeho velvyslanectví ve Vídni se na seznamu pohřešovaných stále nachází jedna Češka.

Seznam pohřešovaných byl sestaven na základě nepřímých důkazů, jako například opuštěných vozidel, hlášení nepřítomnosti v hotelu či hlášení příbuzných. Konečný počet obětí bude stanoven až po ukončení vyprošťovacích prací v tunelu; identifikace ostatků bude možná vzhledem k intenzitě požáru až po analýze DNA. Ta prý u jedné oběti může trvat tři a půl až čtyři dny.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme