Počet obětí po výbuchu novozélandské sopky vzrostl na 19. Pětadvacet zraněných zůstává v nemocnici

Kvůli výbuchu sopky na novozélandském ostrůvku White Island zemřelo už devatenáct lidí. Svým zraněním v nemocnici v Aucklandu podlehla další osoba. S odvoláním na místní úřady o tom v pondělí informovala agentura AFP. Pětadvacet zraněných zůstává v nemocnici, většinou v kritickém stavu.

Wellington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sopka vybuchla na ostrově White Island 9. prosince | Foto: @SCH | Zdroj: Reuters

„Policie může potvrdit, že zemřela další osoba,“ uvedl v prohlášení zástupce novozélandské policie John Tims. Bližší podrobnosti k totožnosti mrtvého nesdělil.

Mladík přišel při erupci novozélandské sopky o celou rodinu, policie již identifikovala všech 18 obětí

Číst článek

Sopka na ostrově White Island vybuchla 9. prosince krátce po 14.00 místního času (2.00 středoevropského času). Na neobydleném sopečném ostrově, který je populárním turistickým cílem, tehdy bylo 47 lidí.

Oficiálně je obětí výbuchu sopky i s nejnovějším úmrtím sedmnáct. Dva lidé zůstávají pohřešovaní, novozélandské úřady ale předpokládají, že jsou po smrti a jejich těla spláchlo moře.

Tento týden policie uvedla, že je možné, že se těla 40letého novozélandského průvodce a 17leté Australanky nikdy nenajdou. I když policisté po dvou pohřešovaných nepátrají již tak intenzivně, snahu o jejich nalezení stále nevzdaly, uvedla agentura Reuters.

Bilance obětí neštěstí by stále nemusela být konečná. V nemocnici zůstává 25 zraněných, většina je dál v kritickém stavu.

Podle novozélandské premiérky Jacindy Ardernové by vyšetřování okolností kolem erupce sopky mohlo trvat až rok. Zda bude sopečný ostrov - známý také jako Whakaari - někdy znovu přístupný veřejnosti, zatím není jasné.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme