Obětí teroristických útoků v Londýně už je 52

Počet potvrzených obětí teroristických útoků v Londýně stoupl na 52. Novou bilanci zveřejnil britský Scotland Yard. Vyprošťování pozůstatků obětí a sčítání mrtvých je velmi obtížné, protože záchranáři stále vytahují mrtvá těla z vlaku podzemní dráhy zaklíněného hluboko pod zemí. Britští policejní experti zároveň identifikovali první z dosud neznámých obětí útoků. Mnozí Londýňané se dnes poprvé po čtvrtečních útocích vrátili do práce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

londýnský starosta Ken Livingstone v metru | Zdroj: ČTK

Jako první oběť čtvrtečních výbuchů v Londýně byla jmenována dvaapadesátiletá paní Susan Levyová z hrabství Hertfordshire, matka dvou synů, která přijela do Londýna do práce s jedním z nich. Jela v metru na trase Piccadilly, když ve vlaku explodovala bomba u stanice Russell Square.

Také další dvě osoby jmenované na internetových stránkách BBC jsou ženy, které byly pohřešovány, ale policie jejich úmrtí nepotvrdila. Jsou to uklízečka z londýnské univerzity Gladys Wundowa a konzultantka Helen Jonesová.

Starosta Londýna Ken Livingstone, který jezdí do práce metrem, šel také dnes ostatním uživatelům podzemní dráhy příkladem. Za normálních okolností použijí londýnského metra v pracovní den tři miliony lidí. Dnes jich bylo o poznání méně.

Zatímco britská policie je poměrně skoupá na informace o vyšetřování, média pracují převážně se třemi verzemi: podle nich šlo o přímý útok Al-Káidy, pachateli jsou jiní zahraniční teroristé, anebo šlo o britskou skupinu. K poslední verzi se přiklání bývalý velitel londýnské policie lord Stevens - podle něj není nutné do Británie teroristy dovážet, protože několik tisíc "domácích" extrémistů prošlo různými výcvikovými tábory.

Z Británie se po teroristických akcích stále neozvali svým blízkým dva Češi. Ani jeden ale zřejmě nebyl poblíž míst výbuchů. Na seznamu Čechů, o kterých nebyly po úderu teroristů v britské metropoli informace, figurovalo původně asi 28 jmen.

Milan Kocourek, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme