Oběti útoku v Manchesteru. Mezi mrtvými je policistka, polský pár i osmiletá dívka

Při útoku v severoanglickém Manchesteru zemřelo 22 lidí, známa už je totožnost 12 obětí. Mezi mrtvými jsou dívky ve věku osm, 15 a 18 let, dva polští občané i jedna policistka. Zranění podle policie utrpělo celkem 120 lidí, 59 z nich muselo být převezeno do nemocnice.

Manchester Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé v centru severoanglického Manchesteru zapalují svíčky za oběti pondělního útoku

Lidé v centru severoanglického Manchesteru zapalují svíčky za oběti pondělního útoku | Zdroj: Reuters

Nejmladší obětí je osmiletá Saffie Roussosová. Její fotografie se jako symbol masakru objevila na titulní stránce dnešního vydání řady britských novin. Americká zpěvačka Ariana Grande, jejíž koncert se stal terčem útoku, je oblíbená zvláště u dětí a dospívajících.

Češi nejsou mezi oběťmi útoku v Manchesteru, oznámilo ministerstvo

Číst článek

Mezi potvrzenými oběťmi jsou také 15letá Olivia Campbellová. Její fotografii zveřejnila matka ve snaze najít po atentátu svou dceru a od úterního rána ji na sociálních sítích sdílela řada lidí.

Obětí útoku se stala také 18letá Georgina Callanderová, 28letý John Atkinson a 32letá Kelly Brewsterová.

Při atentátu zahynuly také Alison Howeová a Lise Leesová, které ve vstupní hale manchesterské arény, kde k sebevražednému útoku došlo, čekaly na příchod svých 15letých dcer z koncertu.

Polský ministr zahraničí Witold Waszczykowski ve středu oznámil, že mezi oběťmi je i polský pár. „Rodiče si přišli po koncertě vyzvednout své dcery. Bohužel máme informace, že jsou mrtví. Děti jsou ale v bezpečí," řekl Waszczykowski polskému rádiu RMF FM.

Britská policie ve středu zároveň informovala o tom, že během útoku zahynula také jedna policistka. 

Podle záchranářů bylo mezi 59 zraněnými, kteří museli být odvezeni do nemocnic, asi dvanáct dětí mladších šestnácti let. Dalších šest desítek lidí ošetřili záchranáři na místě tragédie, uvedl místní list Manchester Evening News. V manchesterských nemocnicích podle Sky News zůstává v kritickém stavu dvacet lidí.

Velká Británie zvýšila stupeň ohrožení na kritický. Policii bude podle potřeby pomáhat armáda

Číst článek

Tělo pravděpodobného pachatele, 22letého Brita libyjského původů Salmana Abediho, zatím nebylo podle zpravodajského serveru BBC ještě oficiálně identifikováno.

Manchesterská aréna je jednou z největších víceúčelových hal v Evropě. Na koncert popové zpěvačky Ariany Grande se v pondělí přišlo podívat kolem 21 tisíc lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme