Obhájci bývalých manažerů MUS čelili námitkám švýcarské prokuratury

Pět let za mřížemi a pokuty, nebo osvobození a náhrada škody? To je volba, před kterou stojí švýcarský soud v kauze bývalých manažerů Mostecké uhelné. Každý z účastníků má poslední možnost přesvědčit senát o své pravdě.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeden z obžalovaných manažerů Marek Čmejla (uprostřed)

Jeden z obžalovaných manažerů Marek Čmejla (uprostřed) | Zdroj: ČTK

Odpoledne obhájci odpovídali na námitky prokuratury, která je nařkla z toho, že úmyslně rozdělují celou kauzu na menší části, aby schovali celkový trestný čin.

„Prokuratura tady uvařila Bouillabaisu. Ale nevíme vlastně ani pořádně, co všechno do té polévky dali. A proto jsme se snažili ukázat, co se v hrnci všechno skrývá a že nic z přísad není trestné, a tak ani konečný výsledek nemůže být trestný,“ řekl jeden z právníků.

Přehrát

00:00 / 00:00

Soud s exmanažery MUS sleduje ve Švýcarsku zvláštní zpravodaj Onfdřej Bouda

Další pak představil konkrétní příklad takového vaření. Pánové Kraus a Čmejla nikdy nebyli v představenstvu Mostecké uhelné, a tak nemohli porušit povinnosti při správě jejího majetku, protože tuto zodpovědnost má právě představenstvo.

Výsledná obžaloba tak podle právníků není dostatečně konkrétní, aby splňovala základní právní požadavky.

švýcarského soudu se v kauze MUS citovala slova Havla o mafiánském kapitalismu

Číst článek

Ondřej Bouda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme