Obhajoba tvrdí, že Koženého nelze do USA vydat

U bahamského soudu o vydání Viktora Koženého do Spojených států přituhuje. Obhájce finančníka českého původu obvinil Američany ze zlých úmyslů a neoprávněnosti jejich požadavku na vydání. Žaloba naopak ubezpečovala, že má dostatek důkazů a pádné odpovědi na argumenty obhajoby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Viktor Kožený | Foto: Miroslav Konvalina

No comment, tak zní americká odpověď na prohlášení Viktora Koženého z Baham, že o operaci v Ázerbajdžánu věděla vláda Spojených států na nejvyšších místech.

Američtí diplomaté ve Washingtonu odkázali Český rozhlas na říjnové stanovisko, ve kterém Spojené státy vyjádřily odhodlání prosazovat zákony, které považují za trestné placení příslušníků cizích vlád s cílem získat nebo si udržet obchod.

Dnes bude mít opět slovo obhajoba a po ní si bahamský žalobce Francis Cumberbatch vyžádá čas na to, aby mohl řádně připravit svou reakci na argumenty obhajoby, která tvrdí, že Koženého nelze vydat. Této žádosti soudkyně podle všeho vyhoví a další řízení odročí.

O vydání svého bývalého občana neúspěšně usiluje i Česká republika, kde je stíhán z domnělé zpronevěry majetku za 13,6 miliardy korun. Na českou žádost z konce loňského května zatím Bahamy neodpověděly.

Miroslav Konvalina, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme