Objeveny dva neznámé texty Franze Kafky

Německý literární badatel Reinhard Papst objevil dvě dosud neznámé textové práce světoznámého německojazyčného spisovatele českého původu Franze Kafky. Informuje o tom ve svém zítřejším čísle německý časopis Focus.Texty vznikly na pokyn Kafkova představeného v Dělnické pojišťovně Království českého v Praze, kde spisovatel pracoval, a byly předneseny na II. mezinárodním kongresu o záchranářství a prevenci nehod v roce 1913 ve Vídni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jako řečníci s těmito texty vystoupili ředitel pojišťovny Robert Marschner a vedoucí oddělení, v němž byl Kafka zaměstnán, Eugen Pfohl. Pod těmito jmény (jako autorů) vyšly o rok později texty také v kongresovém sborníku. Kafkologové podle listu dosud obsah obou zpráv ani jeho podrobnosti neznali. Papst ale nemá nejmenší pochybnosti o tom, že texty pocházejí od Kafky. Potvrzení nachází v dosud nezveřejněných dopisech spisovatelova "madridského strýčka" Alfreda Löwyho, které vyjdou na podzim 2001 v druhém svazku sebrané Kafkovy korespondence.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme