Oblast jezera Michigan se vzpamatovává z tragédie

Oblastí u jezera Michigan nedaleko americko-kanadských hranic otřásla tragická noční střelba. Dvacetiletý zástupce šerifa ve wisconsinském městečku Crandon tam postřílel šest mladých lidí. Další mladík leží v nemocnici v kritickém stavu. Případ dnes popisují všechna americká média.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příbuzní obětí střelby ve Wisconsinu | Zdroj: ČTK

Z informací policie v okresech Forest a Oconto a z výpovědí, které posbírala americká média, vyplývá, že důvodem útoku byla nešťastná láska. Mezi mrtvými je také bývalá přítelkyně Tylera Petersona, který tu osudnou noc střílel. Bilance tragédie je hrozná, nejmladší zastřelené dívce bylo teprve 14 let, nejstarší ze šesti mrtvých obětí bylo 21 let.

O tom, jak k celé události došlo, zatím panují jen dohady, protože žádní přímí svědci nejsou. V jednom z domů v malém městečku Crandon si sedm studentů a absolventů místní střední školy udělalo malou párty. Rodiče obětí vypověděly, že jim většinou děti řekly, že přespí mimo domov. Ta párty nebyla ani nijak hlučná, mladí si jen objednali po telefonu pizzu. Nebyl tam ani skoro žádný alkohol, sousedy kolem vlastně probudila až střelba. Peterson podle všeho nebyl ke své bývalé přítelkyni pozvaný a přišel tam dodatečně. Z výpovědí ve městě vyplývá, že dvacetiletý mladík byl velmi žárlivý.

Hned po střelbě volali sousedé policii. Stačili si ještě všimnout, že od domu s kvílením pneumatik vyrazil malý bleděmodrý pickup Chevrolet. Okresní šerifové a policisté státu Wisconsin okamžitě zahájili plošné pátrání. Zřejmě přitom došlo k další střelbě mimo obydlenou oblast, protože jeden policista byl lehce zraněn. Nakonec Petersona dostihli na otevřeném prostranství, kde ho zastřelil policejní odstřelovač.

Šerif okresu Forest Keith Cleve prohlásil, že šerifové a policisté a celá komunita poklidné rekreační oblasti jsou otřeseni. Všechny to také překvapilo. Peterson byl pohledný mladík, který netrpěl komplexy a neměl žádné incidenty. V době střelby byl mimo službu. Jeho známí si na něm ani večer před tragickou událostí ničeho nevšimli.

V okrese Forest si obyvatelé svého šerifa volí sami. Crandon má jen 1900 obyvatel, kriminalita je zde neznámý pojem. Šerifové většinou řeší jen různé drobné přestupky. Sám šerifův zástupce, Tyler Peterson, byl ještě studentem.

Alexandr Pícha, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme