Oblast konfliktu na východní Ukrajině už opustil milion lidí, oznámila OSN

Z východní Ukrajiny už kvůli bojům utekl milion lidí, odhaduje OSN. 800 tisíc uprchlíků našlo azyl v Rusku, zbytek v jiných částech Ukrajiny, v Polsku a Německu. V posledních dvou týdnech se počty běženců podle OSN ztrojnásobily.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žena, která uprchla před boji na východní Ukrajině, ve frontě na práci v ruském Krasnojarsku

Žena, která uprchla před boji na východní Ukrajině, ve frontě na práci v ruském Krasnojarsku | Zdroj: Reuters

V milionovém Doněcku zůstalo asi 40 procent původních obyvatel, odhaduje radnice. Druhé oblastní centrum - Luhansk - se prakticky vylidnilo.

Ve sklepích a krytech zůstali hlavně staří lidé. „Přichází zima, co budeme dělat až dojde jídlo a všechno ostatní?“ ptá se důchodkyně Irina před protileteckým krytem nedaleko Doněcku.

Rusko na východ Ukrajiny vysílá další bílý konvoj s údajnou humanitární pomocí. Ukrajinská strana s tím nesouhlasí a tvrdí, že Rusové zpět odvážejí zařízení průmyslových podniků a také své padlé vojáky.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme