Obnova Haiti je pro Evropskou unii prioritou

Evropská unie chce pomoci Haiti překonat následky ničivého zemětřesení. Jeho obnova je podle vysoké představitelky Unie pro zahraniční politiku Catherine Ashtonové prioritní.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po zemětřesení na Haiti zůstaly tisíce mrtvých

Po zemětřesení na Haiti zůstaly tisíce mrtvých | Foto: AFP

O dlouhodobější pomoci Haiti budou v pondělí pod vedením Askhtonové jednat ministři sedmadvacítky zodpovědní za humanitární pomoc.

"Zatímco se staráme o to, aby Haiťané dostali okamžitou naléhavou pomoc, musíme se také připravit na to, podniknout další kroky k obnově země." Uvedla před svoláním pondělní schůzky Catherine Ashtonová.

Pro první pomoc Haiti uvolnila Evropská komise 3 miliony eur. Zajistily ji humanitární organizace už působící na místě. Pomoc v hodnotě dalších milionů eur poslala také asi polovina členských zemí.

Pátrací týmy se psy poslaly například Francie, Španělsko i Belgie a Lucembursko. Německo a Švédsko dodaly stanice na úpravu pitné vody. V pondělí se mají ministři sedmadvacítky poradit, jakou následnou pomoc v obnově Haiti poskytnout a jak ji financovat.

Milan Kopp, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme