Obnovené letecké spojení mezi Čínou a Tchaj-wanem využívají i pašeráci drog

S prvními přímými lety mezi Čínou a Tchaj-wanem přichází i pašování drog. Tchajwanská policie zadržela na 30 kilogramů omamných látek směřujících do centrální části ostrova. Pravidelné spojení zahájily obě znepřátelené strany v pondělí. Stalo se tak vůbec poprvé od roku 1949, kdy došlo k rozdělení Číny.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

čínské letadlo přistává v Tchaj-peji

čínské letadlo přistává v Tchaj-peji | Foto: AFP

Populární halucinogenní drogu ketamin objevili tchajwanští celníci při prohlídce zboží, které na ostrov dopravilo nákladní letadlo. Látka byla ukryta v celkem osmi krabicích a její hodnota činí v přepočtu přes půl milionu korun.

Podle tchajwanských úřadů zřejmě pašeráci testovali jejich pozornost na nové trase. Policisté v této souvislosti už zadrželi 31letou Číňanku.

Nejvíce drog se na Tchaj-wan pašuje právě hlavně z Číny a také ze Severní Koreje, odkud se na ostrov ilegálně dostává až 95 procent methamphetaminu a 80 procent heroinu.

Robert Mikoláš, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme