Obřad, pak projížďka kočárem. Princ Harry a Meghan Markleová odtajnili detaily svatby

Britský princ Harry a jeho snoubenka, americká herečka Meghan Markleová chystají po svatebním obřadu zhruba tříkilometrovou projížďku kočárem po městečku Windsor. V pondělí to uvedla princova kancelář v Kensingtonském paláci. Svatba se uskuteční v poledne 19. května v kapli svatého Jiří na hradě Windsor.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Princ Harry s Meghan Markleovou | Foto: Toby Melville | Zdroj: Reuters

„Doufají, že tato krátká cesta poskytne více lidem příležitost sejít se u Windsoru a užít si atmosféru tohoto výjimečného dne,“ sdělil Kensingtonský palác v prohlášení, které zveřejňuje nové detaily svatebního dne.

Projížďka bude ukončena na dlouhé a široké cestě ze 17. století, vedoucí parkem k hradu Windsor, který byl sídlem britských panovníků po téměř 1000 let.

Radní z Windsoru chtěl z ulic před královskou svatbou vyklidit bezdomovce. Kritizovala ho i Mayová

Číst článek

Novomanželé se následně připojí k hostům na hradní recepci. Na večer je pak plánována soukromá recepce pro pár, blízké přátele a rodinu, kterou uspořádá otec ženicha, princ Charles, na nezveřejněném místě.

Samotný svatební obřad se uskuteční v poledne pod vedením arcibiskupa z Canterbury Justina Welbyho, snoubence oddá winsdorský děkan David Conner.

Princ Harry je po svém otci Charlesovi, bratru Williamovi a jeho dětech Georgeovi a Charlotte pátým v pořadí následnictví trůnu.

Jeho listopadovému zasnoubení s Markleovou, která se v roce 2013 rozvedla se svým prvním manželem producentem Trevorem Engelsonem, předcházel osmnáctiměsíční vztah.

Kaple sv. Jiří na Windsorském hradu. | Zdroj: Reuters

Kaple sv. Jiří na Windsorském hradu, kde budou princ Harry s Meghan Markleovou oddáni.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme