OBRAZEM: Děti první den ve škole vítali prezidenti i učitelka s šátkem přes obličej

Český prezident Miloš Zeman, ale i řada dalších českých i světových politiků dnes u příležitosti začátku školního roku tradičně zavítala mezi žáky či studenty. Vidět se mezi nimi nechali třeba Vladimir Putin nebo François Hollande.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Palestinská učitelka se zahaleným obličejem vyučuje žáky ve škole v Pásmu Gazy (snímek z prvního školního dne, který tu měli už 28. srpna) | Foto: Reuters

Český prezident zahájil školní rok ve Stochově, kde prvňákům rozdal památníčky se svým podpisem.

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) pak zavítal do školy v Jihlavě a ministryně školství Kateřina Valachová společně s jihomoravským hejtmanem Michalem Haškem (oba rovněž ČSSD) navštívili firemní školku Lentilka v Brně.

Vidět byli i světoví politici. Na snímcích z agentur lze spatřit třeba ruskou hlavu státu Vladimira Putina ve škole ve Vladivostoku, francouzského prezidenta Françoise Hollanda, který navštívil školu v Orleansu, nebo izraelského premiéra Benjamina Netanjahua ve škole ve městě Tamra.

Na řadě míst letos začíná školní rok za zvláštních bezpečnostních opatření. Francie čelí teroristické hrozbě a vyřešená situace není ani na východě Ukrajiny, byť tam v současnosti právě kvůli začátku školy panuje klid zbraní.

Nový školní rok je také příležitostí pro řadu organizací, jak upozornit na problémy spojené s přístupem ke vzdělání nebo vzděláváním samotným.

Třeba UNICEF upozornil, že v deseti zemích s nejnižší docházkou do školy nechodí celkem 18 milionů dětí.

Člověk v tísni pak poukazuje na problém dětí, které školu nezvládají. Každý stý žák v Česku prý propadne již v první třídě.

Francouzský prezident François Hollande odjíždí od základní školy, kde zahájil nový školní rok | Foto: Reuters

ČTK/AP, Reuters Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme