OBRAZEM: Jeden z býků v Pamploně se oddělil od skupiny. Udělal otočku a zranil běžce

Při běhu s býky se v sobotu ve španělské Pamploně zranilo osm lidí. Jeden muž, kterého zvíře nabralo na rohy, utrpěl vážnější poranění. Ostatní měli jen pohmožděniny. Tragicky pak dopadl běh v Pedregueru, kde útok býka nepřežil 29letý muž.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeden z býků v Pamploně se oddělil od skupiny a nabral běžce na rohy | Foto: Reuters

Dnešní běh v Pamploně, který trval něco málo přes čtyři minuty a zúčastnilo se ho přes tisíc lidí, byl trochu neobvyklý. Jeden z šesti býků totiž vyrazil do ulic později než ostatní zvířata a další se pak hned v úvodu běhu oddělil od skupiny, udělal otočku a nabral na rohy jednoho z běžců.

Navarrská nemocnice později uvedla, že muž byl zraněn na hrudníku, jeho stav je ale stabilizován. Dalších sedm lidí se pak zranilo při pádech na zem. I přesto byl dnešní běh mnohem poklidnější, než ten páteční, po kterém v kritickém stavu skončili v nemocnici tři lidé.

Tragicky skončil dnešní běh s býky ve městě Pedreguer nedaleko přístavu Alicante, který se odehrál už po půlnoci. Býk tam rohy smrtelně poranil 29letého běžce, který po převozu do nemocnice svým zraněním podlehl.

Běh s býky je tradiční součástí oslav svátku svatého Fermína, které se v Pamploně pořádají od 16. století.

Běh s býky trval něco málo přes čtyři minuty | Foto: Reuters

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme