OBRAZEM: Kyjev vystavuje ruské zbraně. Na Ukrajinu je prý poslala Moskva

Kyjev si připomíná první výročí pádu proruského režimu prezidenta Viktora Janukovyče. V centru ukrajinské metropole „otevřeli“ i výstavu válečných trofejí - zbraní, techniky a munice, která se na Ukrajinu dostala údajně z Ruska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruské zbraně vystavené na Michajlovském náměstí v Kyjevě | Foto: Martin Dorazín | Zdroj: Český rozhlas

Na Michajlovském náměstí dnes vystavilo ministerstvo vnitra a ministerstvo obrany vojenskou techniku používanou ruskou armádou.

„Tanky, těžké houfnice, rakety Grad a Uragan. Kyjev už viděl zničenou ruskou techniku, ale to, co ukazujeme dnes, je symbolem začátku porážky Putinovy intervence. Ukrajinu silou nedobudeš,“ řekl ministr vnitra Arsen Avakov.

Kolem těžké vojenské techniky se shromáždila spousta lidí, kteří si ji s velkým zájmem prohlížejí, jako by ani nešlo o zbraně, které zabíjely.

Ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov (v popředí) | Foto: Martin Dorazín

Ruské zbraně vystavené na Michajlovském náměstí v Kyjevě | Foto: Martin Dorazín

OBRAZEM: Statisíce Ukrajinců si připomněly oběti střelby na Majdanu

Číst článek

Ruské zbraně vystavené na Michajlovském náměstí v Kyjevě | Foto: Martin Dorazín

Ruské zbraně vystavené na Michajlovském náměstí v Kyjevě | Foto: Martin Dorazín

Týden po začátku platnosti příměří na východní Ukrajině zůstává tamní situace stále napjatá. Ukrajina z bezpečnostních důvodů uzavřela 23 hraničních přechodů s Ruskem na východě země, kontrolovaném povstalci. Moskva oznámila, že z ruské strany zůstanou přechody otevřené pro válečné uprchlíky.

Martin Dorazín, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme