OBRAZEM: Narození princezny v Británii působí pozdvižení. V médiích i mezi lidmi

Vévodkyni z Cambridge se dnes narodila dcera. Stejně jako před dvěma lety, i tentokrát se u nemocnice svaté Marie ve čtvrti Paddington shromáždili novináři z celého světa. Nechybí ani skupinka milovníků britské monarchie. Britská královská rodina totiž stále budí obrovský zájem veřejnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Británie slaví přírůstek do královské rodiny | Zdroj: ČTK

Podle statistik se v Británii narodí denně stovky dětí. Kolem žádného ale není takový povyk, jako kolem toho královského. Personál v nemocnici sv. Marie ve čtvrti Paddington, kde se narodil v roce 2013 princ George, si proto znovu musel zvykat na rozruch.

Vévodkyně Kate porodila princi Williamovi druhého potomka. Je to dcera

Číst článek

Naproti vjezdu do areálu už před několika dny vznikla novinářská zóna, ve které se usídlily televizní štáby a fotoreportéři z celého světa. Cíl je jediný - zachytit první snímky a záběry královského páru s novým dítětem v náručí.

Británie slaví přírůstek do královské rodiny | Foto: ČTK/AP

Před nemocnicí nechybí ani skupinka hluboce oddaných fanoušků královské rodiny. Pohybuje se v okolí nemocnice svaté Marie v naději, že budou mít lepší výhled. Podobně jako novináři i oni touží mít jako první fotky královského potomka.

Před vchodem do soukromého křídla nemocnice byla tlačenice | Foto: Reuters

Mezi fanoušky patří například Maria, která do Londýna přijela z Newcastelu: „Byla jsem tu, když se narodil princ George, přijela jsem tehdy na 5 nocí. Byla to neuvěřitelná zkušenost, na kterou nikdy nezapomenu,“ prozradila. Před dvěma roky prý ale bylo u nemocnice fanoušků královské rodiny mnohem víc. Jejich stanoviště před nemocnicí údajně připomínalo malou vesnici.

S cedulí před Buckinghamským palácem se fotí turisté i domácí | Foto: Reuters

Poprask kolem narození prince George byl před dvěma lety obrovský. Jeho první minuty na veřejnosti přenášela média po celém světě. Některá z nich ale událost číslo jedna tehdy bojkotovala. Například na titulní stránce irského deníku Metro se tehdy objevil titulek ‚Slavná žena porodila.‘

V zóně pro média vyrostl les ze štaflí | Foto: Reuters

Lubica Bergmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme