OBRAZEM: Vězni v Birminghamu rozpoutali kvůli nedostatku teplé vody vzpouru

Stovky trestanců se vzbouřily v birminghamské věznici. Nepokoje vypukly kvůli nedostatku teplé vody, vážně zraněn byl jen jeden účastník rebelie. O situaci informovala britská média s odvoláním na sdělení představitelů společnosti G4S, která nápravné zařízení spravuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nepokoje v Anglii.JPG | Foto: Reuters

Ve věznici HPM Birmingham, dříve známé jako Winson Green, si podle zpravodajské stanice BBC odpykává tresty 1450 lidí. Trestanecká vzpoura propukla dopoledne ve dvou křídlech objektu, později se včak rozšířila ještě do dvou dalších křídel. K původním asi dvěma stovkách vězňů se pak postupně přidalo ještě několik stovek dalších.

nepokoje v Anglii.JPG | Foto: Reuters

Vedení G4S sdělilo, že do zařízení byl ke zvládnutí situace povolán další personál trestnice se psy a také speciální zásahová jednotka Tornado. Zapojil se rovněž policejní vrtulník. Zpravodaj BBC informoval, že v objektu jsou i čtyři vozy záchranné služby.

nepokoje v Anglii.JPG | Foto: Reuters

Jeden ze svědků události vypověděl, že nepokoje propukly kvůli nedostatku teplé vody pro vězně. Na místo byl povolán jeden dozorce, kterého pak někdo z trestanců ohrožoval injekční stříkačkou a další mu vzal klíče. Potom se revolta rozšířila.

nepokoje v Anglii.JPG | Foto: Reuters

Podle představitelů věznice ukradené klíče umožňují přístup jen do některých vnitřních prostor, nikoli mimo budovy, takže ven se nedostal žádný z vězňů.

nepokoje v Anglii.JPG | Foto: Reuters

Ke vzpouře v HPM Birmingham došlo v době, kdy je britské vězeňství pod velkým tlakem kvůli rostoucímu počtu odsouzených a snahám o dosažení úspor omezováním vězeňského personálu. Odborový svaz zaměstnanců věznic upozorňuje na rostoucí případy násilí a sebevražd mezi vězni.

Nepokoje v Anglii | Foto: Reuters

Na 200 trestanců se v listopadu vzbouřilo v káznici v Bedfordu na jihu Anglie. Dozorci vyhlásili celostátní stávku, ale soud jim nařídil vrátit se do práce.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme