OBRAZEM: Vítr, bouřka, tornádo. Německé městečko Bützow odklízí trosky

Severní Německo zasáhly silné bouřky. Městečkem Bützow, které má přibližně osm tisíc obyvatel a leží nedaleko Rostocku, se dokonce prohnalo tornádo, které převracelo auta a strhávalo střechy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odvoz zdemolovaných aut po tornádu ve městě Bützow

Odvoz zdemolovaných aut po tornádu ve městě Bützow | Foto: Pavel Polák

„Viděl jsem ty mraky, které byly opravdu zvláštní. Pak jsem vyšel ven a bylo to jako rána do obličeje – rána větrem a vodou. Nikdy v životě jsem nic podobného neviděl. Je to šílené. Vítr vyvrátil stovky stromů a strhal střechy. Něco takového se vám neděje každý den,“ popsal situaci jeden z obyvatel městečka Bützow.

Tornádo se městem prohnalo během deseti minut. Najednou se zatáhla obloha a místní se domnívali, že půjde o klasickou letní bouřku.

Kostel ve městě Bützow po tornádu. Třetina střechy je pryč | Foto: Pavel Polák

Záběry z města ukazují ulice zasypané střešními taškami a troskami krovů. Místní kostel je také částečně bez střechy. Po větrné smršti zůstaly na fasádách domů hluboké rýhy.

Škody, které ve městečku Bützow způsobila letící střešní taška | Foto: Pavel Polák

„Když se rozhlédnu po ostatních domech, tak je vidět, jakou škodu tornádo napáchalo. Střechy jsou poničené, je vidět žebroví. Skla oken jsou u většiny domů vymlácená. V centru města stále zasahují hasiči, kteří střechy kontrolují. Ve městě jsou povalené stromy, většina cest je průjezdná,“ hlásí z místa Polák.

Přehrát

00:00 / 00:00

Německým městečkem Bützow se prohnalo tornádo. Odklízení trosek sleduje zpravodaj ČRo Pavel Polák

Podle posledních informací se ve městě Bützow nikomu nic vážného nestalo. Záchranáři mluví o 30 zraněných, kteří utrpěli poranění od střepů a dalších předmětů.

Hasiči a obyvatelé uklízejí spoušť, kterou ve městě Bützow napáchaly bouřky, silný vítr a tornádo | Foto: Pavel Polák

Hasiči a dobrovolníci teď rozřezávají popadané stromy. Sutiny z ulic už jsou odklizené na hromady, které se postupně odvážejí.

Silný vítr na severu Německa vyvracel stromy a převracel auta

Číst článek

V centru města stále zasahují hasiči, kteří kontrolují střechy domů | Foto: Pavel Polák

Hasiči a obyvatelé uklízejí spoušť, kterou ve městě Bützow napáchaly bouřky, silný vítr a tornádo | Foto: Pavel Polák

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme