Obří Boeing Dreamlifter uvízl na letišti v Kansasu, piloti si spletli cíl

Obří nákladní letoun Boeing 747 Dreamlifter uvízl na letišti Jabara v americkém Kansasu. Piloti tam přistáli omylem. Původně měli namířeno na 12 kilometrů vzdálenou McConnellovu vojenskou základnu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boeing 747 LCF Dreamlifter | Zdroj: ČTK

Piloti do poslední chvíle komunikovali s řídící věží základny. Po hladkém přistání ale od dispečerů zjistili, že dosedli na úplně jiném letišti.

Televizní stanice KWCH zachytila komunikaci mezi pilotem a řídící věží. Z ní bylo patrné, že piloti byli po přistání zmatení a kapitán ani neznal letiště Jabara. To má o 900 metrů kratší dráhu, než je pro letoun typu Dreamlifter běžně potřeba.

Přehrát

00:00 / 00:00

Obří nákladní letadlo Boeing Dreamlifter omylem přistálo na špatném letišti v americkém Kansasu. Kvůli krátké vzletové dráze tam uvízlo. Víc zjišťoval zpravodaj Vít Pohanka

Vedení společnosti Boeing několik hodin hledalo řešení situace. Mezitím nákladní tahač obrátil stroj na úzké ranveji a připravil ho k případnému vzletu. Tomu by nakonec neměla bránit ani krátká vzletová dráha. Teď má Dreamlifter totiž výrazně méně paliva a tedy i nižší hmotnost.

Vít Pohanka, Nikola Bojčev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme