OBSE vyzvala k boji s antisemitismem

K boji proti antisemtismu dnes vyzvali účastníci konference Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě, která se koná v Berlíně. Německý prezident Johannes Rau prohlásil, že už samotná nutnost svolání takovéto konference je důvodem k obavám.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

koncentrační tábor | Foto: Archiv ČRo

Rozšíření Evropské unie zkomplikuje boj s antisemitismem, protože řada přistupujících států se vyrovnala s kolaborantstvím jen povrchně - i takový názor zazněl na konference OBSE, které se účastnili zástupci 55 států. Mezi nimi ministr zahraničních věcí USA Colin Powell, jako pozorovatel izraelských prezident.

Šéf diplomacie hostitelské země Joschka Fischer přiznal historickou a morální odpovědnost Německa za holocaust. Jiný řečníci pak zdůraznil potřebu bojovat se všemi pachateli rasového násilí bez rozdílu jejich příslušnosti.

Statistiky ukazují, že prudce roste zejména počet antisemitických výpadů bez použití zbraně. Fakt, že bylo vůbec potřeba svolat takové fórum, považuje spolkový prezident Rau za důvod k obavám, což byl také podtitul samotné konference

Martin Hromádka, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme