Obyvatelé bruselské čtvrti Molenbeek uctili na shromáždění oběti terorismu

Tisíce lidí z bruselské čtvrti Molenbeek přišly odpoledne uctít památku obětí terorismu. Chtějí vzdát hold všem, kteří zemřeli při útocích v Paříži i jinde ve světě. Molenbeek má přitom pověst evropské základny radikální islamistů. Žilo tam i několik pachatelů pátečního masakru v Paříži.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obyvatelé bruselské čtvrti Molenbeek uctili památku obětí terorismu | Zdroj: Reuters

Na hlavním náměstí ve čtvrti Molenbeek lidé zapálili stovky svíček a skandovali hesla jako „Islám znamená mír“.

Někteří účastníci shromáždění zpravodajovi Českého rozhlasu řekli, že teroristy odsuzují a pro jejich činy nemají pochopení. Jde prý jen o zanedbatelnou menšinu obyvatel čtvrti, od které se většina místních distancuje.

O všudypřítomném strachu z teroristických útoků svědčí i to, že každý z několika tisíc účastníků piety musel projít před vstupem na náměstí důkladnou bezpečnostní prohlídkou, podobnou kontrolám na letištích.

Obyvatelé bruselské čtvrti Molenbeek uctili památku obětí terorismu | Foto: Reuters

Čtvrť Molenbeek, v níž žije početná muslimská komunita, je považována za jednu z evropských líhní islámských radikálů a od soboty v ní belgická policie provedla řadu razií, při nichž zadržela několik osob.

V této části Bruselu se narodil a bydlel i údajný mozek páteční pařížských atentátů, Belgičan marockého původu Abdelhamid Abaaoud, který patří k nejvýznamnějším náborářům Islámského státu v Belgii.

ČRo, Ondřej Houska Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme