Obyvatelé Bruselu si užívají léto na městské pláži uprostřed města

Asi každý by si chtěl v srpnu užívat letní pohody a sluníčka. To už je dnes možné, aniž byste si museli vzít dovolenou a odjet k moři: známá je třeba umělá pláž v Paříži, na které se uprostřed města sluní tisíce lidí. Pozadu ale nezůstávají ani v belgickém Bruselu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pláž u Seiny v Paříži | Foto: Jan Rosenauer

Z amplionů se line hudba, na zemi leží písek a u plážových barů je hlava na hlavě. To není popis nějakého středomořského letoviska, ale umělé pláže v Bruselu. Pro letní měsíce tu vybudovali možnost odpočinku pro tisíce lidí.

„Moc se mi to líbí. Získáte tady dojem, že jste na dovolené, i když na ni třeba odjet nemůžete,“ říká mladá Christine, která si na bruselskou pláž odskočila s kamarádkou. U jednoho z barů právě popíjejí mojito.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na bruselské pláži natáčel Ondřej Houska

Christine je tu od začátku letních prázdnin už počtvrté. A rozhodně není sama. Loni sem dohromady přišlo čtvrt milionu lidí a letos čekají organizátoři ještě větší zájem. V Bruselu je zatím v létě velmi teplo, a tak jsou tu lidé ze všech věkových skupin.

„Hlavně pro děti je to naprosto úžasné,“ pochvaluje si mladá maminka, která dohlíží na asi tříletého caparta. Na písku i různých dětských atrakcích tu řádí hejna chlapců a holčiček. V přilehlých barech zase posedávají dospělí. Stejně jako u moře, i tady zábava rozhodně neutichá se západem Slunce.

„V sedm večer vyplouvá loď se dvěma DJ na palubě,“ upozorňuje Marina Brescianiová, která je mluvčí bruselské pláže.

Party tak může pokračovat hluboko do noci. Jsou tu ale i jiné druhy zábavy, třeba letní kino, plážový volejbal nebo restaurace s různými exotickými jídly.

Koupat v řece se tu lidé nemůžou. Žádná tu totiž není. Pláž tu mají na břehu umělého kanálu, na kterém je hustý provoz nákladních lodí. Brusel prostě není Paříž, a tak tu areálu oficiálně neříkají pláž, ale bruselské lázně. To však tisícům Belgičanů i turistů vůbec nevadí.

Ondřej Houska Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme