Obyvatele Jeruzaléma vystrašil falešný raketový poplach

Poprvé od začátku války v Gaze dnes zažili strach z palestinského raketového útoku také obyvatelé Jeruzaléma. V jeho židovské části i v okupované východní polovině města se rozezněly sirény civilní obrany. Teprve dodatečně se ukázalo, že poplach způsobila technická chyba.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vstup do starého Jeruzaléma | Foto: Jiří Hošek

Izraelci žijící v okolí Gazy už jsou na podobný zvuk zvyklí. Dostřel rakety do Jeruzaléma ale zatím nepředpokládají ani ty nejčernější scénáře.

Siréna tedy vyvolala směs údivu a strachu. Civilní obrana zaznamenala 200 telefonátů od obyvatel Jeruzaléma. V zásadě měli jediný dotaz - co v podobném případě dělat, protože tady zatím lidi na raketový útok z Gazy nikdo nepřipravoval.

Ve skutečnosti několik raket Grad dopadlo k městům Berševa a Javne, vzdálených desítky kilometrů od Jeruzaléma. Jedna z nich ale kvůli směru svého letu asi spustila sirény až v sedmisettisícovém městě.

Podle palestinských zdravotníků dnes počet mtrvých v pásmu Gazy překročil tisícovku. Od 27.prosince, kdy Izraelci ofenzívu zahájili, zahynulo více než 400 dětí a žen. Raněno je víc než čtyři a půl tisíce osob.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme