Obyvatele Jeruzaléma vystrašil falešný raketový poplach

Poprvé od začátku války v Gaze dnes zažili strach z palestinského raketového útoku také obyvatelé Jeruzaléma. V jeho židovské části i v okupované východní polovině města se rozezněly sirény civilní obrany. Teprve dodatečně se ukázalo, že poplach způsobila technická chyba.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vstup do starého Jeruzaléma

Vstup do starého Jeruzaléma | Foto: Jiří Hošek

Izraelci žijící v okolí Gazy už jsou na podobný zvuk zvyklí. Dostřel rakety do Jeruzaléma ale zatím nepředpokládají ani ty nejčernější scénáře.

Siréna tedy vyvolala směs údivu a strachu. Civilní obrana zaznamenala 200 telefonátů od obyvatel Jeruzaléma. V zásadě měli jediný dotaz - co v podobném případě dělat, protože tady zatím lidi na raketový útok z Gazy nikdo nepřipravoval.

Ve skutečnosti několik raket Grad dopadlo k městům Berševa a Javne, vzdálených desítky kilometrů od Jeruzaléma. Jedna z nich ale kvůli směru svého letu asi spustila sirény až v sedmisettisícovém městě.

Podle palestinských zdravotníků dnes počet mtrvých v pásmu Gazy překročil tisícovku. Od 27.prosince, kdy Izraelci ofenzívu zahájili, zahynulo více než 400 dětí a žen. Raněno je víc než čtyři a půl tisíce osob.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme