Obyvatelé nejlidnatější muslimské země volili své představitele

V Indonésii skončily parlamentní volby. Volební místnosti se zavřely v 08:00 SELČ. Voliči nejlidnatější muslimské země světa svobodně hlasovali teprve potřetí od pádu diktátora Suharta v roce 1998. Vítěz parlamentních voleb má také největší šanci na prosazení svého kandidáta do úřadu prezidenta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Indonésané hlasují v parlamentních volbách | Zdroj: ČTK

Demokratická strana prezidenta Yudhoyona jasně vedla v předvolebních průzkumech, následovaná Demokratickou stranou Indonésie-boj bývalé hlavy státu Megawati Sukarnoputriové a uskupením Golkar. Naopak malé šance na výraznější úspěch mají tentokrát radikální muslimové.

Navíc umírněná politika současného prezidenta, stejně jako uklidnění bezpečnostní situace v zemi, kdy byla eliminována činnost teroristické organizace Džamáa Islamíja napojené na Al-Kaidu, podle expertů zajistí i jeho znovuzvolení letos v červenci. Byl to právě také Yudhoyono, za kterého byl ukončen 30 let trvající boj se separatisty v provincii Aceh.

Právo volit kandidáty do parlamentu, ale i místních zastupitelstev a provinčních vlád má na 171 miliónů Indonésanů.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme